אופניים חשמליים – יתרונות וחסרונות

תוכן עניינים

אלון בוסני

אלון בוסני - עורך תוכן ראשי

עורך תוכן ראשי, מלחו

שוקלים לרכוש אופניים חשמליים? הנה היתרונות והחסרונות שהכי חשוב להכיר

בשנים האחרונות, אנו רואים עלייה גדולה בשימוש באופניים חשמליים, ולא קשה להבין למה. רבים מגלים את האופניים והקורקינטים החשמליים ככלי תחבורה יעיל, נוח וזול, אשר מתאים למגוון רחב של מטרות ושימושים. עם זאת, למרות שמדובר בכלי נהדר לכל הדעות, גם כאן יש מספר חסרונות שחשוב להכיר. אז אם גם אתם חושבים על האפשרות של רכישת אופניים חשמליים, בכתבה זו, נתייחס ליתרונות ולחסרונות המשמעותיים ביותר של הכלי הנהדר.

 

יתרונות מרכזיים

נוחות וחוויה: ללא ספק, אחד היתרונות הגדולים ביותר של האופניים החשמליים הינו נוחות הנסיעה. התחושה של נסיעה במהירות, עם רוח מתנופפת באוויר, היא באמת אחת שאין שנייה לה, והאופניים החשמליים מספקים אותה בקלות רבה לכל אחד. בנוסף, אופניים חשמליים הינם אידאליים עבור אימון ברכיבה, משום שהם מאפשרים לרוכב לבחור את מידת המאמץ במהלך הרכיבה. כך, הוא יכול לשמור על אימון עקבי לאורך כל הדרך, ולשלב אימון ספורטיבי לכל דבר ביחד עם הנסיעה המהנה. 

סביבתיות: 

האופניים החשמליים הינם כלי סביבתי מאוד ביחס לאלטרנטיבות התחבורתיות. לפי מחקרים, נסיעה ברכב תצרוך אנרגיה ברמה של פי 40 מאופניים חשמליות, בנסיעה לאותו המרחק. כך, כל נסיעה שתבצעו על אופניים חשמליות, תחסוך לכם הוצאות משמעותיות על דלק ותסייע במאבק החשוב מאוד על איכות הסביבה וכדור הארץ.

 

חסרונות מרכזיים

בטיחות:

יש שני חששות עיקריים אשר עולים בענייני הבטיחות של אופניים חשמליים: בטיחות הנסיעה ובטיחות הסוללה. בנושא הראשון, החשש המרכזי טמון בעובדה שהנסיעה על אופניים חשמליות הינה מהירה יחסית, וללא ההגנה שמסופקת לנו על ידי רכב.

בנושא ביטחון הסוללה, היו מקרים נדירים שבהם סוללת האופניים התחממה ועלתה באש. אלה מקרים בהחלט נדירים, אך בשל כך חשוב לטפל בסוללה בצורה מיטבית.  

משקל:

רוב האופניים החשמליים שוקלים כ-45 ק"ג, ולכן אינם נוחים במיוחד להעברה ולאחסון, למשל עבור אלה שגרים בדירה ללא מעלית. עם זאת, ישנם דגמים כמו אופניים חשמליים v48, שמשקלם נמוך בהרבה ולכן נוחים יותר. 

לקוח מהאתר 'אופני דניאל'

 

מלחו לוגו

אודות מלחו

ברוכים הבאים למחו! אתר התוכן שמביא לכם את הסיקורים והכתבות הכי מעניינות בנושאים החמים ביותר! התחקירנים שלנו עומלים על הסיקורים המקצועיים ביותר בעבודות תחקיר בהן מושקעות שבועות רבים של בחינה והפקה. אז כל מה שנותר לכם הוא ליהנות מתוכן משובח >>

דילוג לתוכן