מהן הדרכים הכי יעילות להדברת מזיקים בבית?

תוכן עניינים

אלון בוסני

אלון בוסני - עורך תוכן ראשי

עורך תוכן ראשי, מלחו

בית מוכה מזיקים אחרים זה הסיוט הכי גדול של כל משפחה! מג'וקים, נמלים, ועד למכרסמים, המזיקים למיניהם הם מטרד, שמוביל לתסכול, תחושה של גועל, אפילו יש כאלה שממש יפחדו לישון בבית מחשש שאיזה ג'וק יתפס עליהם בלילה ובמקרים מסויימים, אפילו לסכנות בריאותיות פוטנציאליות ואף לנזק של ממש למבנה או התכולה. אז איך מטפלים בזה? להלן כמה מהדרכים היעילות ביותר להדברת מזיקים בבית שיעניקו לכם שקט נפשי:

ניקוי וסדר קבועים

 • ניקיון של אזורים המיועדים לפורענות: מזיקים כמו ג'וקים ונמלים נמשכים למזון ולמים. שמירה על ניקיון המטבח, אחסון מזון במיכלים אטומים וניקוי מיידי של נוזל שנשפך או פירורים יכולים להפחית במידה ניכרת את הסבירות להופעתם של המזיקים. זה נכון גם לפינות האוכל והסלון בבית, וכל מקום שבו אנחנו עלולים להשאיר שאריות מזון שיזנו את אויבינו הקטנים.
 • סדר, סדר וסדר: חללים עמוסים ומבולגנים מספקים נקודות מסתור מושלמות למזיקים. על ידי שמירה על הסדר (ולא רק על הניקיון), אתם תצמצמו בתי גידול פוטנציאליים למזיקים, מה שהופך את הבית שלך לפחות מזמין עבורם.

סריקות קבועות

ביצוע סריקות קבועות בבית יכול לעזור לזהות אזורים בעייתיים עם פוטנציאל למשיכה של מזיקים ולמנוע אותם לפני שהם הופכים לבית גידול:

 • בדקו אם יש דליפות: מזיקים רבים, כמו טרמיטים וג'וקים, נמשכים ללחות. בדקו באופן קבוע את הצינורות, הכיורים, השירותים וכל מקורות מים אחרים עבור נזילות.
 • בדקו את נקודות הכניסה: מזיקים יכולים להיכנס לביתך דרך רווחים וסדקים זעירים. בדקו ואיטמו באופן קבוע את כל נקודות הכניסה הפוטנציאליות כגון דלתות, חלונות, צינורות ויסודות.

שימוש בהדברה טבעיות

הדברה טבעיות יכולות להיות דרך יעילה וידידותית לסביבה להרתיע מזיקים מלהיכנס לביתך.

 • עשבי תיבול ותבלינים: ידוע שעשבי תיבול ותבלינים מסוימים, כגון מנטה, לבנדר ועלי דפנה, דוחים מזיקים ספציפיים. לדוגמה, שמן מנטה ידוע כמרתיע נמלים ועכבישים, בעוד שעלי דפנה יכולים לעזור להרחיק מקקים.
 • אדמה דיאטומית: ניתן להשתמש בחומר טבעי זה כדי לשלוט במגוון מזיקים, כולל פשפשי מיטה, נמלים ופרעושים. פזרו אותו באזורים שבהם סביר להניח שמזיקים יכנסו לביתכם.
 • חתול: בא לכם על הדרך לצרף חתול למשפחה? מדובר בכלי הנשק האולטימטיבי להרחקה של מזיקים הניתנים לזיהוי בעיניים.

הדברה מקצועית

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בעזרה מקצועית על מנת למגר את זיהום המזיקים במלואו.

 • בדיקה מקצועית: שירות הדברה מקצועי יכול לבצע בדיקה מקיפה לביתכם על מנת לזהות ולטפל בכל סוגי המזיקים, גם כאלו שקשה לכם לאתר.
 • טיפול בהדברה: אם בעיית המזיקים חמורה, חברות הדברה מקצועיות יכולות ליישם טיפולים שהם בדרך כלל חזקים יותר מאלה הזמינים לצרכנים ברשתות השיווק.
 • תחזוקה שוטפת: תחזוקה קבועה של הדברת מזיקים יכולה למנוע חזרתיות בעתיד, ולחסוך לך זמן, כסף ומתח בטווח הארוך.

תיקונים ושינויים לבית

לבסוף, תיקונים ושינויים מסוימים בבית יכולים לסייע במניעת חדירת מזיקים לנכס.

 • הוספת רשתות: התקנה של רשתות על הדלתות והחלונות בבית יכולה לסייע במניעת כניסה של מזיקים כמו יתושים וזבובים.
 • איטום סדקים וחרכים: מלאו סדקים וחרכים בקירות ובגג של הבית כדי למנוע ממזיקים להזדחל פנימה.
 • ודאו שפחי האשפה סגורים: פח אשפה פתוח הוא כמו מסעדה לג'וקים ומזיקים למיניהם. יש לרוקן פחים, לשטוף כלים בכיור ובכלל להשאיר את הבית נקי ממזון עומד.

התוכן מוגש בחסות קוברה הדברות: https://cobra1.co.il/

מלחו לוגו

אודות מלחו

ברוכים הבאים למחו! אתר התוכן שמביא לכם את הסיקורים והכתבות הכי מעניינות בנושאים החמים ביותר! התחקירנים שלנו עומלים על הסיקורים המקצועיים ביותר בעבודות תחקיר בהן מושקעות שבועות רבים של בחינה והפקה. אז כל מה שנותר לכם הוא ליהנות מתוכן משובח >>

דילוג לתוכן