למה המגבת שלי מסריחה? כך תשמרו על המגבות שלכם כמו חדשות!

תוכן עניינים

אלון בוסני

אלון בוסני - עורך תוכן ראשי

עורך תוכן ראשי, מלחו

כולנו היינו שם. אתה תופס את המגבת שלך אחרי מקלחת חמה, מקרב אותה לפנים בשיא ההתלהבות, ואז – במקום הניחוח הרענן והנקי שאתה מצפה לו, אתה חוטף מכת סירחון של ריח מעופש ומדכא. השאלה שאנו שואלים היום היא: למה המגבת שלי מסריחה? וכמובן גם, איך למנוע את זה?

התראת ספוילר: זה לא כל כך מסובך כמו שאתה עשוי לחשוב, ועם כמה טריקים קלים שכל אחד יכול לביצוע, אתה תדאג לכך שהמגבות שלך ירגישו (ויריחו) כמו חדשות 🙂 בואו נפתור את התעלומה ביחד;

המסתורין של המגבת המסריחה

אולי תופתעו לגלות שהסיבה העיקרית מאחורי המגבת המסריחה שלכם היא… תופים בבקשה… מים!

זה נכון, עצם זה שהמגבת שלך נועדה לספוג מים, יכול למעשה להוות עבורה גם כאויב הכי גדול שלה. כאשר המגבת שלך נשארת לחה לתקופות ארוכות, היא יוצרת את הסביבה המושלמת לצמיחת עובש וטחב (בעעעע). האורחים הבלתי רצויים הללו הם התורמים העיקריים לריח המגבת "המפנק" הזה. יתר על כן, לכלוך, זיעה ותאי עור שלא נשטפים בכביסה יכולים גם הם להצטבר עם הזמן, מה שהופך את המגבות שלך לפחות רעננה ופחות סופגות.

תגידו שלום למגבות מסריחות: שיטת הניקוי

אל תפחד, אנחנו איתך יד ויד בדבר הזה. אתה יכול להחזיר את המגבות שלך מארץ הסירחון! אלו הפעולות שעליך לנקוט לטובת העניין:

  • שטיפה חמה: תתחיל בשטיפת של המגבות המסריחות במים חמים. הטמפרטורה הגבוהה עוזרת להרוג כל חיידק או עובש.
  • שטיפת חומץ: הפעל מחזור כביסה שני, אך הפעם הוסף כוס חומץ ושטוף שוב במצב החם ביותר שמכונת הכביסה מאפשרת. החומץ עושה פלאים לחיתוך שאריות שמן גוף וסבון שחומרי ניקוי יכולים להשאיר מאחור. בנוסף, זה מפיג ריח טבעי.
  • חיזוק עם סודה לשתייה: למחזור הכביסה שלישי, הוסיפו חצי כוס סודה לשתיה ושטפו במצב החם ביותר. סודה לשתייה עוזרת להעלים ריחות ולרכך את המגבות שלך.
  • ייבוש על מתלה או ייבוש במייבש כביסה: לבסוף, יבש היטב את המגבות שלך במייבש עד שהן מתייבשות לחלוטין, או, אם מזג האוויר מאפשר, יבש אותן באוויר בשמש. אור השמש הוא חומר אנטיבקרטריאלי טבעי, כך שהוא יכול לעזור להרחיק כל ריחות מתמשכים.

שמירה על ניחוח מגבת רענן

החיטוי הוא השלב הראשון. עכשיו צריך להבין איך לשמור על המגבות כדי שהן לא יחזרו להסריח:

  • אל תעמיס את מכונת הכביסה שלך: כאשר אתה תוחב יותר מדי פריטים במכונת הכביסה שלך, מים וחומרי ניקוי אינם יכולים להתערבל כראוי. משמעות הדבר היא שהמגבות שלך עלולות לא להתנקות לחלוטין, מה שיוצר את הקרקע להחזרת הסירחון.
  • לשטוף היטב: אם למכונת הכביסה שלך יש מחזור שטיפה נוסף (ז"א – מחזור משלים להפעלה רגילה), אז תשתמש בזה לכביסה של המגבות. זה יעזור להבטיח שכל חומרי הניקוי נשטפים היטב, ולמנוע הצטברות שיכולה ללכוד ריחות.
  • יבש מיד: אל תיתן למגבות שלך לשבת במכונת הכביסה לאחר סיום המחזור. ככל שהם נשארים לחים זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי שהם יפתחו את הריח הטחב הזה.
  • אחסון נכון: ודא שהמגבות יבשות לחלוטין לפני אחסנתן. כמו כן, הימנע לדחוס אותם בחלל קטן. הם צריכים קצת מקום לנשום!
  • לשטוף כל שלושה עד ארבעה שימושים: אתה לא צריך לשטוף את המגבות שלך מדי יום, אבל הם לא צריכים ללכת במשך שבועות בלי ביקור במכונת הכביסה. כביסה כל שלושה עד ארבעה שימושים היא כלל אצבע טוב.

עכשיו, אתה חמוש בכל המידע והטיפים שאתה צריך כדי להתמודד חזיתית עם תסמונת המגבת המסריחה. לא רק שהטיפים האלה ישמרו על המגבות שלך פרשיות עם ריח נהדר, אלא שהם גם יאריכו את חייהן, כך שתוכל לשמור את המגבות המפוארות והמפנקות שאתה אוהב למשך זמן רב יותר. אז תגידו שלום למגבות המעופשות עם ריח של גיהנום, ותגידו היי לריח של רעננות!

המאמר מוגש בחסור ורדינון – אתר כלי הבית והטקסטיל המוביל בישראל!

מלחו לוגו

אודות מלחו

ברוכים הבאים למחו! אתר התוכן שמביא לכם את הסיקורים והכתבות הכי מעניינות בנושאים החמים ביותר! התחקירנים שלנו עומלים על הסיקורים המקצועיים ביותר בעבודות תחקיר בהן מושקעות שבועות רבים של בחינה והפקה. אז כל מה שנותר לכם הוא ליהנות מתוכן משובח >>

דילוג לתוכן