ארגז כלים למתחילים: מהם כלי העבודה החיוניים ביותר?

תוכן עניינים

אלון בוסני

אלון בוסני - עורך תוכן ראשי

עורך תוכן ראשי, מלחו

ארגז כלים הוא כלי חשוב לכל בית, בין אם יש לכם חוש לבניה ותיקונים ובין אם לא. הוא יעזור לכם בביצוע מגוון משימות, החל מאותם תיקונים קטנים ועד לפרויקטים גדולים יותר. אבל מאיפה מתחילים ואיך יודעים אילו כלים הכרחיים לנו לבנות את ארגז הכלים שלנו. במאמר זה, נציג מהם הכלים החיוניים שיש לכלול בכל ארגז כלים.

כלי עבודה, ארגז כלים

כלי עבודה בסיסיים

כל ארגז כלים חייב לכלול כלי עבודה בסיסיים כמו מברג, פטיש, מפתח ברגים ומקדחה. אלו הם הכלים שיעזרו לכם לבצע מטלות פשוטות כמו להרכיב רהיטים או לתקן נזקים קלים.

כלי מדידה

כלי מדידה חשובים לא פחות מכלי העבודה, הם יבטיחו לכם עבודה מדויקת ומקצועית. חשוב שיהיה לכם בארגז הכלים: סרט מדידה, סרגל, מד זווית ומפלס.

ציוד בטיחות

כשאתם עובדים עם כלי עבודה, קודם כל תדאגו לבטיחות שלכם. ודאו שיש לכם בארגז הכלים ציוד בטיחות כמו: כפפות, משקפי מגן, וקסדה.

כלי עזר

כלי עזר יעזרו לכם לבצע משימות בצורה קלה ומהירה יותר. כלי עזר שחשוב שיהיה לך בארגז הכלים כוללים: סכין יפנית, סכין חיתוך, ומספריים.

חומרים

לצד כלי העבודה, חשוב שיהיה לכם בארגז הכלים גם ציוד כמו: ברגים, מסמרים, דבק, סלוטייפ וחומרי בנייה אחרים. ציוד זה יאפשר לכם לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

10 כלים חיוניים לכל ארגז כלים ביתי

  • מברג: מברג הוא כלי עבודה המשמש להידוק והרמת ברגים. הוא מגיע במגוון גדלים, עם ראשים בעלי צורות שונות המתאימות לסוגים שונים של ברגים. חשוב שיהיה לכם מברג שטוח ומברג פיליפס.
  • מקדחה: מקדחה היא כלי עבודה המשמשת ליצירת חורים בחומרים שונים, כגון עץ, מתכת, בטון ואבן. המקדחות מגיעות במגוון גדלים ועיצובים, עם שלל ראשים מותאמים לחומרים שונים.
  • פטיש: ישנים פטישים בגדלים וצורות שונים, עם ראשים מגוונים המותאמים למשימות שונות. הפטישים הנפוצים ביותר הם פטישים בעלי ראש שטוח או ראש פיליפס. פטישים אלה משמשים למגוון משימות, כגון הכנסת מסמר או בורג, שבירה, פרוק, ודפיקת מסמרים.
  • סכין רב תכליתית: סכין רב תכליתית היא כלי עבודה, קטנה וניידת בעלת להב מתקפל. היא משמשת למגוון משימות, כגון חיתוך, עיבוד, חילוץ, פתיחת אריזות ועוד. להב הסכין עשויה בדרך כלל מפלדה או מפלדת אל-חלד. הידית עשויה לרוב מפלסטיק, עץ או מתכת. מנגנון מתקפל הופך את הסכין קלה לאחסון ונשיאה.
  • סרגל: סרגל הוא כלי עבודה חשוב בארגז כלים. הוא משמש למדידת אורך, רוחב ועובי של חומרים. סרגל עשוי בדרך כלל מפלדה או אלומיניום.
  • פלס: פלס הוא כלי עבודה המשמש לבדיקה אם משטח הוא ישר או אופקי. הוא מורכב ממסילה או צינור, המכיל בועה של נוזל. כאשר המשטח ישר או אופקי, הבועה תמוקם במרכז המסילה או הצינור. אם המשטח אינו ישר או אופקי, הבועה תזוז הצידה.
  • פלייר: פלייר הוא כלי עבודה המשמש לאחיזה, לחיתוך ולעיצוב חומרים כגון מתכת, עץ, ופלסטיק. הוא מורכב מיידית ולסתות, בעל מנגנון המאפשר את פתיחתם וסגירתם של הלסתות. הידית של הפלייר עשויה בדרך כלל מפלסטיק, עץ או מתכת. הלסתות של הפלייר עשויות לרוב מפלדה או מפלדת אל-חלד. הפליירים הנפוצים ביותר הם פליירים פשוטים, עם לסתות ישרות או כפופות.
  • מגן עיניים: מגן עיניים הוא ציוד מגן אישי (PPE) המשמש להגנה על העיניים מפני פגיעות. מגני עיניים מגיעים במגוון צורות וגדלים, והם עשויים מחומרים שונים, כגון פלסטיק, זכוכית או פלדה.

כאשר אתם בוחרים ארגז כלים, חשוב שתשקלו את הצרכים שלכם. אם אתם מתכננים לבצע עבודות קטנות בבית, ארגז כלים קטן עשוי להיות מספיק. אבל אם אתם מתכננים לבצע עבודות גדולות יותר, תצטרכו להגדיל את ארגז הכלים שלכם, ולהצטייד בכלים מתאימים לאותם הצרכים. כל מה שנותר לכם לעשות זה לרכוש את הכלים בחנויות כמו צור מרקט, וגם אתם תוכלו להיות בעלים גאים לארגז כלים.

כלי עבודה, ארגז כלים
מלחו לוגו

אודות מלחו

ברוכים הבאים למחו! אתר התוכן שמביא לכם את הסיקורים והכתבות הכי מעניינות בנושאים החמים ביותר! התחקירנים שלנו עומלים על הסיקורים המקצועיים ביותר בעבודות תחקיר בהן מושקעות שבועות רבים של בחינה והפקה. אז כל מה שנותר לכם הוא ליהנות מתוכן משובח >>

דילוג לתוכן